STRALIS MY16: VÝKONNÝ JAKO ŠAMPION

STRALIS MY16 zvyšuje laťku v oblasti produktivity a ziskovosti nákladní dopravy s kompletním balíčkem, který zahrnuje nejmodernější technické funkce a služby s možností je ušít na míru jakémukoli podnikání v dopravě. Oba modely přinášejí výkon, vysokou efektivitu a nízké emise v každé přepravní misi:

 • STRALIS EVO pro meziměstskou, regionální a stavební dopravu,
 • STRALIS XP pro dálkovou dopravu.

STRALIS MY16 prošel celkovou modifikací hnacího řetězce, od motoru po pneumatiky; je vybaven novou elektrickou a elektronickou architekturou, novou převodovkou – nejlepší ve své třídě, novou zadní nápravou a zavěšením kol a přináší GPS prediktivní funkce poslední generace pro ještě větší úsporu paliva.

 

Veškeré nové vlastnosti a vylepšení jsou zaměřené na maximalizaci produktivity a profitability pro reálné podnikání v dopravě a byly vyvinuty ve spolupráci se zákazníky.

Monitorovali jsme vozidla v opravdových pracovních podmínkách, analyzovali jsme různé přepravní úkoly (dálkové, regionální, městské) a jejich vzdálenost, rychlost, náklad a profil trasy.

Na základě těchto komplexních dat jsme pro naše zákazníky vyvinuli kompletní set integrovaných řešení pro zvýšení efektivity, která zahrnují „TCO2 live“ program a jeho exkluzivní služby:

 • TCO2 SMART REPORT – týdenní reporty o jízdním stylu a spotřebě paliva,
 • TCO2 ADVISING – poradenství v oblasti snižování spotřeby paliva,
 • TCO2 DRIVING – kurzy jízdy zaměřené na hospodárnost,
 • a exkluzivní GARANCI PROVOZUSCHOPNOSTI.

 

TCO ŠAMPION PRO KAŽDOU MISI

Zapracovali jsme na všech faktorech, které ovlivňují TCO a udržitelnost – od hodnoty vozidla a spotřeby paliva po údržbu a provozuschopnost.

U těžkého nákladního vozidla představuje samotné palivo 35 až 40 % celkových nákladů na vlastnictví: pro jakéhokoli přepravce je zlepšení efektivity pro zvýšení konkurenceschopnosti klíčové. To je ten důvod, proč se vývoj STRALISU MY16 zaměřil na management energie.

 

 

Pracovali jsme na:

 • efektivitě – zvýšena specifickými řešeními šetření paliva pro různé přepravní úkol (jako SMART EGR),
 • prediktivních schopnostech – zajišťována systémem HI-CRUISE,
 • odporu valení – snížen eko-pneumatikami,
 • a optimalizaci energie – dosažena chytrými asistenčními systémy.

STRALIS MY16 zaznamenal dvouciferné zlepšení v efektivitě nakládání s palivem v porovnání s předchozím modelem. Byl doplněn o nové technické funkce a o služby, které nadále snižují TCO.

 

CO2 ŠAMPION PRO KAŽDÝ PŘEPRAVNÍ ÚKOL

STRALIS MY16 spojuje hospodárnost a ekologii: to je vítězný tah všech produktů IVECO.

IVECO-exkluzivní HI-SCR systém následného zpracování spalin je lehčí, menší, efektivnější a jednodušší na údržbu než jakékoli jiné řešení Euro 6. To znamená, že HI-SCR snižuje nejen emise, ale i náklady.

STRALIS MY16 využívá technologii a lidský faktor k minimalizaci spotřeby paliva. Náš systém VYHODNOCOVÁNÍ JÍZDNÍHO STYLU ŘIDIČE je zdrojem informací o chování řidiče a jeho následcích a je hodnotným nástrojem pro zlepšení spotřeby paliva a snížení CO2.

 

MOTORY S VYSOKOU ÚČINNOSTÍ

STRALIS MY16 nabízí širokou a vyváženou řadu motorů, které jsou vhodné pro přepravy vozidly kategorie 18 t a výše, jsou vybaveny komponenty podle přepravních úkolů tak, aby bylo dosaženo efektivního využití paliva. Řada obsahuje 3 zdvihové objemy a 9 výkonů od 310 do 570 hp s vynikajícími litrovými výkony a měrným kroutícím momentem.

To nabízí zákazníkům možnost „downsizingu“:

 • nabízíme 11 l motory tam, kde většina konkurence nabízí pouze 13 l verze,
 • a náš poměr zadní nápravy 2:47 umožňuje nejlepší spotřebu těsně nad 1100 otáčkami na dálkových trasách.

Náš závazek k udržitelnosti dopravy nás vedl k dalšímu zlepšení účinnosti hnacích jednotek, tím u některých došlo ke zvýšení parametrů:

 • maximální točivý moment u motoru CURSOR 11 (+100 Nm u verze se 420 hp, a +50 Nm u 480 hp),
 • a maximální výkon u motoru CURSOR 13 (nyní nabízen ve verzi s 510 a 570 hp).

 

PŘEVODOVKA HI-TRONIX

12rychlostní automatizovaná převodovka HI-TRONIX nové generace s elektronickou spojkou nabízí tu nejvyspělejší technologii ve své kategorii:

 • modulární, snadno servisovatelný koncept,
 • účinnost až 99,7 %,
 • výjimečná životnost,
 • nejlepší rozsah převodů ve své třídě (16,7),
 • a nejlepší poměr točivý moment/váha ve své třídě.

 

INTEGROVANÝ ŘÍDICÍ SYSTÉM HI-CRUISE

Společně s převodovkou HI-TRONIX představuje STRALIS MY16 integrovaný systém HI-CRUISE, který zahrnuje systémy založené na GPS, jako je predikování trasy a chování, které dále zlepšuje funkci volnoběžky.

Převodovka a HI-CRUISE jsou propojeny a díky tomu je možné nastavit předvídavou strategii jízdy, která perfektně odpovídá topografii a je optimalizována sekvence řazení.

HI-CRUISE také zahrnuje do rozhodování parametry z ECOSWITCH, jako je nastavení limitní rychlosti a omezovač točivého momentu: snižuje spotřebu paliva a upravuje chování kick-down.